Stéphane Pottier, Başkan Yardımcısı Gelişme ve Hizmetler Stadyumu ve Arenas, Lagardère Sports

SVB’den Katie McIntyre, Lagardère Sports & Home Entertainment’ta Stéphane Pottier, Başkan Yardımcısı Pottier ile yakalandı. Trend olan konular ve sektörü etkileyen gelişmekte olan teknolojiler.

Stéphane, ziyaretçilerimize kendinize, Lagardère Sports’daki işleviniz hakkında bilgi vererek başlayabilir ve bugüne kadar mesleğinizden birkaçı hakkında ayrıntılar sunabilir misiniz?
Stadyum ve Arena Departmanındaki Lagardère Sports & Entertainment şirketindeki işlevim, tüm bölümümüz için şirket şansı üretmektir. Konum danışmanlığı ve konum yönetimi Lagardère Spor ve Eğlence DNA’sının bir parçasıdır, bu nedenle işlevimin bir kısmı, fizibiliteden operasyona kadar farklı türde müşteriler (yükleniciler, yatırımcılar, spor yönetim organları, şehirler, vb.) Tavsiye etmektir. Benim sorumluluğum aynı şekilde yeni mekanlar kurmak veya kuruluşların operatör veya sahip/operatör olarak dahil edilmesini istedikleri yeni mekanları belirlemektir.

Lagardère Sports & Entertainment gibi büyük bir grupta, not edilmiş bir işletmenin bir parçası (7.1 milyar € ciro), amaç, etkinlik geliştirme, reklam ve sponsorluk fırsatları gibi diğer şirket birimleri için sürdürülebilir bir kalkınma yolu oluşturmaktır.

Gerçekten başkan yardımcısı-Stadyum ve Arena Bölümü için Gelişme ve Hizmetler ve aynı zamanda Orta Doğu Müdürü olarak görev yapıyorum. 2011, Lagardère’in sporunun tüm şirket birimleri ve ev eğlence varlıkları ile birlikte, sporun yanı sıra fizibilite/eğlence tesisleri işlerine de dahil oldum.

2011 yılında Lagardère Sports’a katılmadan önce, beş yılını dünya çapında kişisel bir emlak yatırım şirketi (Paris Saint-Germain/PSG’nin eski sahibi) ve yan kuruluş Stadia Consulting Group’un da ücretlendirdiği Colony Capital’de geçirdim. Paris’te bir eğlence işi olarak. Aynı şekilde, farklı TV kanalları için bir programın alıcısı olarak sicile sahibim.

Üzerinde çalıştığınız imza işlerinden birkaçını açıklayabilir misiniz?
Dürüst olmak gerekirse, dahil edildiğimiz tüm işler üzerinde çalışmaktan gerçekten çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Bununla birlikte, yolumu önemli ölçüde işaretleyen biri, sınıflandırılmış bir tarihi binanın Piscine Molitor’un yenilenmesiydi. Başlangıçta bir yüzme havuzuydu, Paris 30 ‘daki hedefti. Biz yeniden inşa, yanı sıra çağdaş bir 5 yıldızlı otel, eğlence ve spa, bar ve restoran ekledi.

Aynı şekilde, hibrit bir stadyum ve arena içeren Lille Stadyumu Projesi’nin bir parçası olmaktan çok hoşlandım. Bu projede son derece ustaca olduğumuza inanıyorum, çok amaçlı bir stadyumun yönergelerini kırmanın yanı sıra manzarayı değiştiriyoruz.

Aynı şekilde, oldukça benzersiz bir şey kurduğumuz HKS/ATSP ile FC Nantes Stadyumu işinin geleceğinin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum.

Arena AIX

Lagardère sporları stadyumlara ve arenalara ne tür yönetim hizmetleri sunuyor?
Müşteri veya Lagardère grubu için katma değer üretmeye odaklanmaya çalışıyoruz. Fransa’da, ev eğlence mekanlarına veya kapalı alanlara çok daha fazla hedefleniyoruz. Stadyum şirketi, sponsorluk veya misafirperverlik satışlarında futbol kulüpleri için gelir üretme yeteneğimizle çok daha bağlantılıdır.

Avrupa’da, futbol anlayışımızın yanı sıra mekanlar, örnekler Frankfurt’taki Commerzbank Bank Arena ve Budapeşte’deki Groupama Arena ile ilgili güçlü bağlılığımızı gösterebiliyoruz.

Bugün, bölünmelerde yaklaşık 1.700 işçimiz var, her biri farklı insanlar ve yetenekler sunuyoruz, ayrıca stadyumumuz ve arena ekiplerimizle, çözümlerimizin başarısına katkıda bulunabiliriz. Etkinlik yönetimi, reklamcılık ve sponsorluk ekipleri sağlayan güçlü bir çevrimiçi ev eğlence bölümümüz var. Tüm bölünmeler, pazar çalışmalarından operasyonlara kadar müşterilerimiz ve mekanlar için de katma değer üretmek için uyumlu bir şekilde çalışır.

Lütfen bizim için temel spor konumunuzun yanı sıra etkinlik müşterilerinin yanı sıra sunduğunuz hizmetler paketini de açıklayın?
Lagardère Sports, stadyumun yanı sıra arena danışmanlığı, yönetim, operasyon ve ticarileştirme için gerekli tüm hizmetleri sunmaktadır – spor ve dünyadaki ev eğlence mekanları için. Her sporun veya şovun bir sahneye ihtiyacı var. Ticarileştirmeden operasyonlara kadar danışmanlık hizmetleri sunuyoruz, ayrıca stadyumların ve dünyanın dört bir yanındaki arenaların teknik unsurlarını da ele alıyoruz.

Stadyuma yönelik yöntemimiz ve Arena Hizmetleri, A’da Başarılı Bir Planlama, Tasarım, Yapım, İşletme ve Pazarlama’dan, A ile Hakking gibi teknik yönlerin yönetimine kadar çeşitli müşteri ihtiyaçlarını ortaya çıkarır.Biletleme ve etkinlikler de dahil olmak üzere ticarileştirmeye yönelik.

Fan deneyimi ve yükselişte AR/VR gibi gelişmekte olan teknolojilerle son on yılda sektörde önemli bir gelişmeye tanık olduk. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde bunun kurulduğunu tam olarak nasıl görüyorsunuz?
Teknoloji günlük konuşmalarımızda ve hayranların beklentilerinde aşamalı olarak mevcuttur, ancak inovasyon temel hizmetleri desteklemelidir: bilgi, hayranlarla etkileşim, bir etkinliğin kitlesini artırmak, sponsorlar için kitleyi geliştirmek için bir yöntem vb. İnovasyon şovu geliştirmeli, etkinliği ve yolculukları sırasında hayranı desteklemeli.

Bize trend olan konulardan birkaçını, en iyi yöntemleri ve takip ettiğiniz gelişmekte olan teknolojileri anlatabilir misiniz?
Gerçekten bir konum gelişiminin ilk aşamalarında inovasyonu entegre etmeye odaklanıyoruz. Hala inovasyonu uygulamadaki başarının, fan için en iyi malzemeyi nasıl ürettiğimizle çok daha ilişkili olduğuna ikna oldum. Örneğin, şimdi tüm stadyumlarda inanılmaz büyük ekranlarımız var, ancak yaratıcılığa ve yaratıcılığa yeterli yatırım yapmadığımız için kötü kullanılıyorlar. Benim tarafımdan en önemli şey, her zaman kullanıcılara sağladığımız yüksek kalitede hizmetlere odaklanmaktır.

Stéphane Pottier

Bu röportajı yapmak için zaman ayırdığı için Lagardère Sports & Home Entertainment’daki Stadium & Arenas Başkan Yardımcısı Stéphane Pottier’e çok teşekkürler.

Görüntüler, Nezaket: Lagardère Spor ve Eğlence. Birincil resim (üst): Bordeaux Arena (Aerienne Mayensa)

#Sportsvenuebusiness – sizi bilerek!

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.