La Clippers, New Inglewood Arena

için planları açıklıyor LA Clippers, ekibin Inglewood’daki yeni basketbol arenalarıyla demirlenen özel olarak finanse edilen spor ve zevk merkezinin ek ayrıntılarını tanıttı.

Arena’ya ek olarak, South Prairie Bulvarı ve South Yukon Bulvarı arasındaki Batı Century Bulvarı’nda bulunan önerilen proje, takımın hizmet ve basketbol ofisleri, eğitim tesisi, topluluk ve perakende alanlarını içerecek.

Clippers başkanı Steve Ballmer şunları söyledi:

Amacım basit. Clippers’ın tüm sporlarda en iyi eve sahip olmasını istiyorum. Bunun bana gösterdiği şey, oyuncular, hayranlar, sponsorlar ve Inglewood topluluğu için eşsiz bir ortam. Amacımız, ev diyeceğimiz şehir üzerinde dönüştürücü bir etkiye sahipken taraftarların beklentilerini sıfırlayan bir tesis oluşturmaktır.

Inglewood Basketbol ve Keyif Merkezi, Los Angeles Uluslararası Havalimanı uçuş yolu altındaki çoğunlukla boş araziyi canlı bir kampüse canlandıracak. Proje, NBA Clippers’ın Staples Center’daki kiralamasının sona ermesinin ardından 2024 sonbaharında tamamlanması hedefleniyor.

Clippers Hizmet Operasyonları Başkanı Gillian Zucker şunları söyledi:

Inglewood, yetenekli bir işgücü, gelişmekte olan altyapı ve gelecek için cesur bir ekonomik planla kutsanmış çeşitli, dinamik bir topluluktur. Bu tesisin yerel topluluk için yaratacağı binlerce işin yanı sıra, Inglewood şehrinde gelişen Rönesans’ta yeni komşularımızla da çalışmaya kararlıyız.

Görüntüle Bakım Güney – Clippers Inglewood Basketbol ve Keyif Merkezi

Önerilen arenada, bir net basketbol swishing kavramından esinlenen elmas şeklindeki metal panellerin özel bir dış kısmına sahip üç boyutlu bir oval tasarıma sahip olacak. Çekici estetiğe ek olarak, paneller, tesisin LEED altın sertifikalı tasarımının bir parçası olarak maksimum enerji verimliliği için güneş enerjisi faydası sağlamak üzere oluşturulmuştur.

Tesis, Güney Kaliforniya’nın ılıman iklimini vurgulamayı amaçlayan çok çarpıcı özelliği, iç/açık hava “Sky Gardens” ın entegrasyonudur. Yiyecek ve içecek için bu peyzajlı alanlara her kalabalık seviyesinden kolayca erişilebilir. Kompleks ayrıca, konser sahnesi, topluluk basketbol sahaları ve topluluğun Clippers playoff oyunlarından hareketli bir LED ekranda sinema film prömiyerlerine kadar her şeyi toplaması ve tadını çıkarması için çok amaçlı bir plaza öngörüyor.

Dış Görünüm – Clippers Inglewood Basketbol ve Keyif Merkezi

Clippers kampüsü, karbon ofseti kredi puanları ve sürdürülebilir tasarım özelliklerinin bir kombinasyonu ile net sıfır sera gazı emisyonu elde edecektir.

Proje, dönüştürücü karma kullanımlı konut, perakende, ofis ve master planlı mülkleri için müjdelenen bir geliştirici olan Wilson Meany tarafından geliştiriliyor.

Wilson Meany’den Chris Meany, dedi ki:

Bu projedeki mimarlara ve tasarımcılara, mevcut çevre standartlarını aşan bir dönüm noktası tesisi oluşturmak için meydan okuduk ve beklentileri aştılar. Yeni Clippers Arena, çevre koruma ve ekonomik kalkınmanın birbirini dışlaması gerektiğini göstermektedir.

Projenin tahmini 10.000 inşaat işi ve 1.500’den fazla kalıcı iş yaratması bekleniyor ve yerel kiralama bileşenleri mevcut inşaat işlerinin yüzde 30’unu yerel işgücü ve mevcut arena operasyon işlerinin yüzde 35’i yerel sakinlerle dolduruyor. Tamamlandığında, kompleks yılda Inglewood için tahmini 268 milyon ABD doları ekonomik faaliyet ve 2020-2045 yılları arasında yeni vergi karında 190 milyon ABD Doları’ndan çok fazla üretecek. Bu karlar, okullar, parklar, kütüphaneler, polis ve itfaiye istasyonları gibi önemli şehir hizmetlerini desteklemeye yardımcı olacaktır.

Hava View – Clippers Inglewood Basketbol ve Keyif Merkezi

Belediye Başkanı James T. Butts, dedi ki:

Ülkenin çok sayıda hayırsever spor takımını Inglewood’a davet etmekten çok mutluyuz. Son üç yılda, Balmers ve Clippers, Inglewood gibi toplulukları iyileştirme konusundaki taahhütlerini sürekli olarak gösterdiler. Clippers’ın şehrimizdeki varlığı, sürdürülebilir bir kar kaynağı yaratacak ve sivil gururunu geliştirecek ve topluluğumuzu yıllarca canlandıracak.

Inglewood Basketbol ve Keyif Merkezi, AECOM küresel spor lideri Bill Hanway başkanlığındaki Los Angeles merkezli bir mimari, mühendislik ve inşaat yönetimi ve hizmetleri firması AECOM tarafından oluşturuldu. Hanway ayrıca AECOM ekibine Los Angeles 2028 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlar için tasarım, mühendislik ve inşaat yöntemi hizmetleri sağlıyor.

Los Angeles’ın Anderson Barker Architects ve City Tasarım Stüdyosu Plaza Binalarını yaratırken, California Hood Studios peyzaj mimarisini sağladı.

Plaza Girişi – Clippers Inglewood Basketbol ve Keyif Merkezi

Çok daha fazla bilgi için şu adrese gidin:

Görüntüler ve Video, Nezaket: L.A. Clippers

ALSD International – Avrupa’nın Premium/VIP/Kulüp Koltuğu ve Ağırlama Pazarı’na adanmış bir ve tek etkinliği – Avrupa ve Kuzey Amerika’dan gelen konuşmacıların yeni yapılar yoluyla karları nasıl artıracağına dair bilgiler sağlayacağı Croke Park Stadyumu ile ilgilidir. , restorasyonlar ve hizmet genişletmeleri ve mevcut F&B ve teknoloji teklifleri aracılığıyla.

#AlsDinternational – Avrupa’nın Premium/VIP Seat & Hospitality Sektörüne adanmış önde gelen etkinliği

#sportsvenuebiz

#sportsvenuebusiness – Market Haber Görünümleri ve Gelişmeleri için Dünyanın Lider Platformu

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.