Ödev ne kadar pratik?

Bazı kurumlar ödevleri yasaklamaya başladı. Stajyerlerin ödev yapması için gereken zaman, eğitmenlerin onu işaretlemesi için gereken süreye ek olarak, hepimizin sorması gereken endişe: ödevin gerçekten ne kadar etkisi var?

Bu aynı şekilde bazı takip sorularına yol açar: çok daha fazla ödev her zaman daha mı iyi? Kursiyerler ödevlerini tek başına mı yoksa bir ebeveynin yardımıyla mı yapmalı? Aynı şekilde, ev ödevi farklı yaşlardaki kursiyerleri aynı şekilde etkiliyor mu?

Bu sorgulamaların çözümünü ve eğitmenlerin ne yapması gerektiğine dair ipuçlarını keşfetmek için, konuyla ilgili mevcut araştırma çalışmasına bir göz attık…

Kitap aralarında, boşluk ve çift kodlama atölyesi

Ödevin faydaları

Araştırmacılar yaklaşık 8.000 öğrencinin ödev rutinlerine baktılar. Tam burada bulgularının önemli noktaları:

Öğrenciler, öğretmenleri tarafından rutin ödev olarak, sadece zaman zaman set olanlara kıyasla çok daha iyi yaptılar.

Ödev yaparak günde 90-110 dakika geçiren öğrenciler ortalama en büyük kurum notlarını aldı.

Bununla birlikte, araştırmacılar 90-110 dakikanın ödev için harcamak için en etkili zaman olmadığını keşfettiler. Her ne kadar notlar açısından en verimli olmasına rağmen, her gün 1 saat sonra harcanan ek süre, ek süreyi doğrulamadığı için çok az kazançlara yol açtı.

Ödevlerini kendi başlarına yapan öğrenciler, ödevlerini ebeveynleri ile onlara yardım edenlere kıyasla, sınavlarında yaklaşık% 10 daha iyi hale getirdiler.

Miktar, kalite veya her ikisi hakkında mı?

Büyük ölçekli bir inceleme, ödev deneyimlerinin% 35’inin olumsuz olduğunu buldu. Neden böyle olabilir? Dünya çapında bir araştırma çalışmasında gecelik birkaç saatlik ödevleri olduğunu belirten 10 çocuktan 1’i, bu, zamanlarını sürdüren iş miktarı ile tetiklenebilir. Çin’deki stajyerler en fazla ödev alıyor gibi görünüyor, tipik stajyer haftada 14 saat ayarlanıyor. Bir karşılaştırma noktası olarak, İngiltere’deki tipik yaklaşık 5 saattir.

Öğrencilerinin refahını geliştirmek isteyen kurumlar için, bir hafta içinde toplam ödev kursiyerlerinin miktarına bir göz atmaya değer olabilir ve bunu nefes almak ve rahatlamak için uzun süre sağlamak için bunu ayarlamak.

Ortaya çıkan kanıtlar da aynı şekilde ödevin ikincil kursiyerler için ana öğrencilerden çok daha pratik olduğunu göstermektedir. Eğitim Vakfı Vakfı, ödevin ana öğrenciler için 5 aya kıyasla ana öğrenciler için sadece 2 aylık bir gelişmeye değer olduğunu bildirmektedir. Aynı şekilde, ana kurum öğrencileri için, sağlandıkları görevin yüksek kalitesiyle ilgili miktardan çok daha fazlasıdır. Raporun tamamını buradan kontrol edebilirsiniz.

2 ay kuşkusuz koklanmayacak olsa da, ödevlerden gelen ek gelişme, genç öğrenciler için ortaöğretim öğrencilerine göre önemli ölçüde daha düşüktür. Bu, ana kurum eğitmenlerinin kursiyerlerinin birinci sınıf görevlerine odaklanmayı düşünmek isteyebileceğini düşündürmektedir.

‘Evi’ ‘ödeve’ koymak

“Ev ödevi” nin “ev” unsurunu vurgulamak çok önemlidir. Kanıtlar, çocukları için ödev politikalarını kaldıran ebeveynlerin, çocuklarının akademik gelişimine yardımcı olmak için yapabilecekleri en güçlü şeylerden biri olduğunu göstermektedir. Buna ek olarak, bu politikaların neden yerde olduğunu açıkladıklarından emin olmak, öğrencilerin kurum kariyerlerinde daha sonra bağımsız araştırma çalışma süreleri ile ilgili daha iyi kararlar almalarına yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, karşı sezgisel görünmesine rağmen, çocuklarının ödevlerini denetleyen ebeveynlerin notlar üzerinde önemli bir etkisi olmadığı keşfedildi. Aslında, birçok durumda bu stajyerler ödevlerini kendileri yapanlara kıyasla daha da kötüdür. Bu, çocuğun çok daha fazla keşfetmesine veya öğrenmeye yönelik zihniyetlerini geliştirmesine yardımcı olmaz. Çocuklarının sağlıklı ve tutarlı rutinler kurmasına yardımcı olmak, ebeveynlerin çocuklarının okulda gelişmelerine yardımcı olmaları için en iyi yöntemdir.

Son düşünce

Ödev ile ilgili anlaşmazlık, yıllarca öfkelenmeye devam edecek. Ne yazık ki, bu anlaşmazlık, yüksek kalitesi veya tamamlandığı atmosferden ziyade, kursiyerlerin tamamlaması gereken ödev miktarı etrafında genellikle çerçevelenmiştir.

İnkar edilemez olan, ödevlerin kursiyerlerin eğitim ile gelişmesi olarak çok daha önemli hale gelmesidir. İdeal miktarı ayarlamanın yanı sıra (muhtemelen bir saat ve gece 90 dakika arasında), eğitmenler hem rutin hem de yüksek kalitede ödev ayarlamak için motive edilmelidir. Ebeveynler, aynı zamanda ödev politikalarını kaldırmanın yanı sıra kursiyerleri, anlayışlarını, keşfetmek ve esnekliği keşfetmek için kendileri yapmaya motive ederek yardımcı olabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.