Bolton Dome ve Lone Rock Point’te yenilikler?

Bolton Dome ve Lone Rock Point geri döndü!
İlk kez 1990, Vermont dağcıları artık Bolton’daki Bolton Dome’daki tanınmış 43 tırmanma rotasına erişebiliyor. Vermont’un Tırmanma Kaynağı Erişim Grubu (CRAG-VT), 2017 yaz aylarında kubbeyi içeren 48 dönümlük evi, ulusal kuruluşun en büyük erişim fonu tırmanma koruma finansmanı yardımıyla 2017’de kubbeyi içeren 48 dönümlük evi satın aldı. Tarih.

2018 sonbaharında, 70’lerde ve 80’lerde treyler Park Crag olarak bilinen Crag’a tırmanıcı erişimi, kuruluş yerinde bir araç otoparkı inşa etmek için izin alıp para toplayana kadar beklemeye alındı.

Şubat 2019’da CRAG-VT Başkanı Kris Fiore, kuruluşun kubbeyi açtığını ve fonlara izin verdiği gibi bir araç park alanı inşa etme planlarını açıkladı. Dağcılardan Rota 2’deki Smilie Okulu’na veya Bolton Ocağı’na park etmeleri istenir, ancak Crag’a en yakın yol olan Champ Lane’de değil.

Crag-VT’nin Facebook sayfasında Fiore, “Deneyimli dağcılar 5.13’ü veya ilk 5.3’lerini tırmanıyor olsun, bu uçurumun her ikisini de sunması gerekiyor ve dağcıların bu bahar ve uzun yıllar boyunca tadını çıkardıklarını görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Travis Peckham, Vermont Tırmanma Rehber kitabı zor şistinde bir revizyon duyurdu. Rotalar artık Rakkup’daki kitabın uygulama sürümünde mevcuttur.

Burlington’un Lone Rock Noktası, 2018’de başarılı bir pilot sezonun ardından 2019’da dağcılara açık olacak. Vermont Piskoposluk Piskoposluğuna ait Cliff, 2017 sonbaharında dağcılara açıldı. Piskoposluk ile dağcıların bir kioskta oturum açmasını gerektiren özel bir kullanım anlaşması yoluyla ve izin için 5 dolar bağış yapmalarını istedi. Sekizden fazla dağcı bir seferde alanı kullanamaz. —Amaguel Giles

Leave a Reply

Your email address will not be published.