Medya raporlarına göre, NHL büyüme ekipleri

Las Vegas ve Quebec City’nin 20 Temmuz son tarihinden önce bir Ulusal Hokey Ligi genişleme ekibi için teklif verdiğini açıkladı. NHL, onaylanmışsa, her türlü büyüme takımının 2017-2018 sezonuna kadar en erken oynamaya başlamayacağını belirtti.

Las Vegas ekibi, onaylanırsa, MGM Resorts International ve AEG tarafından Las Vegas Strip’te inşa edilen bir arenada ev oyunlarını oynayacaktı. Ekibin alıntısı, Joe ile ortaklaşa işadamı masrafı Foley ve daha önce NBA’nın Sacramento Kralları’na sahip olan Gavin Maloof tarafından itiliyor. Onaylanırsa, takım her tür büyük spor liginde şehirde oynayan ilk üst düzey uzman ekibi olacaktı.

Quebec City’deki 18.259 kapasiteli Videotron Arena’yı işletecek olan Quebecor, Twitter’da NHL’ye bir teklif sunduğunu doğruladı. Şehir daha önce 1995’te Colorado Çığ olmak için ayrılan Quebec Nordiques’in evi idi.

Seattle’ın da bir büyüme ekibini düşündüğüne inanılıyordu, ancak ligin son tarihine göre bir teklif sunmadı. NHL, Columbus Blue Ceketleri ve Minnesota Wild’ın 2000 yılında lige katıldığından beri genişlemedi.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.