Önerilen yeni SDSU Mission Valley Stadyumu

için mimar olarak seçilen Gensler, San Diego Eyalet Üniversitesi’nin önerilen yeni çoklu kullanım stadyumu için mimar olarak seçildi ve bu yılın başlarında tasarım olarak seçilen Clark Construction ile birlikte çalışacak -Genişletilebilir 35.000 kapasiteli stadyum için müteahhit.

Önerildiği gibi, yeni çok kullanımlı stadyum kolej futbol, profesyonel ve kolej futbolu, NCAA şampiyonaları, konserler ve diğer etkinlikleri destekleyecek. Mevcut zaman çizelgesine uygun olarak, onaylanırsa, 2022 NCAA futbol sezonunun başlaması için zamanında bir tamamlanma tarihi ile inşaatın 2020’nin başlarında başlaması planlanıyor.

Clark Construction ve SDSU, önde gelen bir küresel tasarım firması olan Gensler’i seçmek için ortak bir seçim sürecinden geçti. Son seçim 17 Nisan’da teklif sahiplerine duyuruldu.

SDSU Intercollegiate Atletizm Direktörü J.D. Wicker şunları söyledi:

SDSU’nun yeni çok kullanımlı stadyumunda mimar ortağı olarak Gensler seçiminden memnunum. Çok rekabetçi bir sürecimiz vardı ve Gensler’in masaya getirdiği deneyimli profesyonelleri ve yeni fikirleri takdir ediyoruz. Gensler’e tüm San Diego topluluğunun ihtiyaçlarını karşılayacak benzersiz bir stadyum tasarlamaya ve önümüzdeki birkaç yıl içinde müthiş bir stadyum sunmak için tüm ekibimizle çalışmayı dört gözle bekledik.

Seçim sürecinde, Gensler Proje ekibi tasarım-inşa sürecinin derin bir anlayışını gösterdi. Chase Center’daki Golden State Warriors’ın yeni evi olan Cal State Los Angeles’taki Los Angeles Futbol Kulübü’nün Kaliforniya Stadyumu ve Performans Merkezi Banc ve Performans Merkezi de dahil olmak üzere spor tesislerinin tasarımında ve teslimatında birinci sınıf ve mevcut yeterlilik getiriyorlar. ve yakın zamanda açılan Öğrenci Rekreasyon ve Su Sporları Merkezi San Jose Eyalet Üniversitesi. Gensler ayrıca Petco Park’ın imtiyazlarının yeniden tasarlanmasından ve Philadelphia ve Cleveland’dakiler de dahil olmak üzere çeşitli NFL stadyumlarının modernizasyonundan da sorumludur.

Taşıyıcı Johnson + Kültür tarafından önerilen çok kullanımlı stadyum kasesinin eski oluşturulması

Yeni kavramlar
Clark İnşaat Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bölge Yöneticisi Carlos Gonzalez şunları söyledi:

Stadyum için mükemmel bir tasarımcı grubunu düşünme fırsatımız oldu ve Gensler ekibi, fikirleri ve projeye adanmış yeteneklerin gücü ile kendilerini ayırt etti. Onların çalışma bedenlerinden ve yeni stadyum için geliştirdikleri yeni kavramlardan çok etkilendik. Gensler’i proje ekibine dahil etmekten heyecan duyuyoruz ve SDSU ve San Diego bölgesi için önerilen yeni stadyumun değerini en üst düzeye çıkaracaklarından eminiz.

Son zamanlarda FastCompany’in mimarisinde en yenilikçi şirketlerden biri olarak adlandırılan Gensler, küresel bir sürdürülebilirlik lideridir. Yeterlilikleri, SDSU’nun yeni stadyumda LEED gümüş ataması hedefine ulaşmasına yardımcı olacak.

Gensler tasarım direktörü Steve Chung şunları söyledi:

Üniversite topluluğuna benzersiz bir oyun günü deneyimi getirmek için San Diego Eyalet Üniversitesi ve Clark Construction ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Mekan, San Diego’nun dinamik ruhunu yansıtacak ve futbolun ötesindeki çeşitli etkinlikler için esneklik sunacak.

Önerilen yeni stadyumun tasarımı ve planlaması, üniversitenin araziyi satın almak için San Diego şehriyle müzakereleriyle ve SDSU Mission Valley geliştirme için Taslak Çevre Etki Raporunun (DEIR) hazırlanmasıyla eşzamanlı olarak gerçekleşiyor. Üniversite, EIR’nin bu yaz kamuoyunun gözden geçirilmesi için çıkacağını ve California Eyalet Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nin 2020’deki ilk toplantısında onayını dikkate alması bekleniyor.

Yeni stadyuma ek olarak, SDSU Mission Valley, birinci sınıf bir üniversite araştırma ve inovasyon bölgesi, bir topluluk nehir parkı ve konutu içeren bir kampüs genişlemesinin yeri olacak.

Daha fazla bilgi için şu adrese gidin: sdsu.edu/missionvalley

Resim, Nezaket: SDSU / Gensler

Kaynak:

#Sportsvenuebusiness – Sektör Haberleri, Görüntüler ve Gelişmeler için Önde gelen platform

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.