Calgary Flames Yeni Arena için Güvenli Onay

NHL Calgary Flames, Calgary Belediye Meclisi’ne daha önce ulaşılan sözleşmeye, alevlere göre olumlu bir oy vermesi sayesinde yeni bir arena almak için bir adım daha iyi hareket ettiler. Ayrıca Calgary Sergisi ve Stampede Ltd.’nin yanı sıra yeni bir kamu sporu ve eğlence etkinlik merkezi inşa etmek için.

NHL Komiseri Gary Beltman, şunları söyledi:

Daha heyecanlı olmayabiliriz. Bu, Calgary, alevler ve hokey için mükemmel bir gün. Yeni evinde bu harika takım için ilginç bir gelecek sunmaya ve Calgary vatandaşlarına, Belediye Meclisi ve Belediye Başkanı [Naheed] Nenshi’ye minnettar olmaya devam ediyoruz.

Önerilen arena – 19.000’e kadar bir yeteneğe sahip – tahmini bir kutu 550 milyon dolar (419 milyon dolar/377 milyon €) masrafı harcayacaktır.

İşin inşaatının 2021’de başlaması ve tamamlanması yaklaşık üç yıl sürmesi bekleniyor.

Calgary Flames’a sahip olan Calgary Sports Başkan Yardımcısı Ken King (CSEC) şunları söyledi:

Etkinlik Merkezi Değerlendirme Komitesine, Şehir, Stampede ve Calgary Belediye Land Company ile [CMLC] ile birlikte bu anlaşmaya varmak için zor çalışmaları için teşekkür ederiz. Bir organizasyon olarak ve sahiplik grubumuz adına, bu şehri eve telefon etmekten gurur duyuyoruz ve Calgary’nin enerjisini ve topluluk duygusunu somutlaştıracak bir bölgeye yatırım yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı şekilde, CMLC’nin Michael Brown, gönüllü Barry Munro, Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi’ndeki önemli işlevleri için şehir yöneticisi Glenda Cole’a teşekkür etmeyi istiyoruz.

Yetkililerin onayladığı gibi, iş gideri şehir ve alevler tarafından 50-50 paylaşılacak ve şehir arenanın yüzde 100 sahipliğini alacaktı.

Ortaklar artık yasal anlaşmaları sonuçlandırmaya ve kamu etkileşimini tarzda koordine etmeye çalışacak ve çevredeki alanın yararlanacak.

Belediye Başkanı Nenshi dedi ki:

Yıllardır, kamu parasının her türlü yatırımının kamu yararı olması gerektiğini belirtiyorum. Bu teklif bunu yapıyor. Bu adil bir anlaşma. Özellikle Doğu Victoria Park’ta, şehir binasının önemli çalışmalarına devam etmemizi sağlayacağından çok memnunum. Doğu Village’ı tasarlamanın yanı sıra binada da başarıları sağlanması koşuluyla, Calgary Belediye Land Corporation’ın tasarımına, etkileşimine ve bu projeye mahalle entegrasyonuna bakıyorum.

Scotiabank Saddledome, 1983’te açıldığından beri alevlerin evi ve NHL’deki en eski ikinci arena; Madison Square Garden*, New York Rangers’ın evi, en eski olan, 1968’de açılan, yine de 2013 yılında 1 milyar dolarlık bir yenileme geçirdi.

Batı Hokey Ligi’nin Calgary hitmenleri ve her biri CSEC tarafından yapılan Ulusal Lakros Ligi’nin Calgary Rougnecks, aynı şekilde, Saddledome’un hemen kuzeyinde yer alan önerilen arenada oynayacaktı.

Kaynak ve Resimler: NHL.com

Madison Square Garden Company’de SVP Premium Hospitality, Satış ve Servis, Rob Sullivan, ALSD için sıralanan 40+ seçkin konuşmacıdan biridir – Avrupa’nın yanı sıra sadece Premium/VIP/Club Seat & Hospitality Sektörüne ayrılmış etkinlik – Bu Ekim ayında Park Stadyumu’na geliyor. Avrupa’nın dört bir yanından ve Kuzey Amerika’dan gelen konuşmacılar, bu endüstri lideri etkinlikte en son F&B ve yenilik teklifleri aracılığıyla ek olarak yeni yapılar, yenileme ve hizmet genişletmeleri ile tam olarak nasıl artırılacağı hakkında bilgi verecek.

#AlsDinternational – Avrupa’nın Premium/VIP Koltuk ve Ağırlama Sektörüne ayrılmış önde gelen etkinliği

#sportsvenuebiz

#sportsvenuebusiness – Sektör haberleri ve gelişmeleri için dünyanın önde gelen platformu

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.