Lanik, yeni FC Dinamo Moskova Stadyumu

Mühendislik Şirketi için cepheyi doğrular Lanik, sadece bir futbol stadyumu değil, aynı zamanda bir kapalı arena ile övünecek olan FC Dinamo Moskova’nın yeni spor merkezi için cepheyi oluşturmak için işe alındı. Bir buz hokeyi pisti.

Lanik’in ödülü, tesis için 450 ton değerlendirecek 22.000m2 çatı kaplamasının tasarımı, inşaatı ve montajını içeriyor. Cephe, uzamsal bir çelik yapı ve alüminyum profiller ve polikarbonat paneller ile dış kaplamadan oluşacaktır.

Proje, büyüklüğü, karmaşıklığı ve yeri nedeniyle kendi başına bir zorluktur.

Lanik, cepheyi kaplamaya ek olarak mekansal çatı kaplama yapısını karakterize eden Tecnalia laboratuvarlarındaki cepheyi doğruladı.

Malzeme alanının mekanik test laboratuvarında Tecnalia, yapısal bileşenlerin mekanik karakterizasyonunu gerçekleştirerek, performanslarını oda sıcaklığından subzero’ya kadar değişen sıcaklıklarda test ederek şiddetli muskovit kışlarının en aşırı sıcaklıkları altında bile değerlendirmiştir (-40 ºC ).

Paralel olarak, Tecnalia cepheyi cepheye karşı kaplamayı hem basınç hem de emme hakkında düşünerek karakterize etti. Bu testlerin sonucu, bu kaplamanın 200km/s’ye kadar rüzgarlara dayanabileceğini ortaya koymuştur.

Bu testler Tecnalia’nın tesislerinde gerçekleştirildi ve böylece yapıyı üretmek için kullanılan malzemelerin kaplama yüküne ve tesislerin cephesine dayanabileceğini garanti etti.

Tecnalia ayrıca, kaplamanın panellerinin ve profillerinin güçlü bir rüzgar nedeniyle düşmeyeceğini doğruladı, böylece bu parçaların seyircilere ve/veya bölgede olabilecek yayalara zarar vermesi durumunda tehlikelerden kaçındı.

VTB Arena – Merkezi Stadyum Dinamo

Dynamo Central Stadyumu, varlığının ilk gününden itibaren her zaman Rusya’nın en iyi spor mekke idi. Stadyum yeniden geliştirme projesinin temel hedefleri, stadyumun ihtişamını geri yüklemek, eski ihtişamını canlandırmak ve dindar ziyaretçilerini sayısız geri kazanmaktı.

VTB Arena – Dynamo Central Stadyumu, iki mekanı tek bir çatı altında birleştirecek: Arena ve Stadyum, spor etkinliklerinden önce ve sonra ikna edici ve sürükleyici oyunlar için geliştirilen zevk ve boş zaman kompleksi ile birlikte. Konum, görsel çekiciliğin neler olup bittiğinin ana kriteri olduğu bir yer olacak.

2010 yılında VTB Arena Park Proje Yöneticileri, kurucusu ve popüler mimarı David Manica tarafından yönetilen Manica Mimarisinin Özel Tasarım Hizmetleri’ne katıldı. Proje konseptinin geliştirilmesi, binanın performansını artırmak ve nihayetinde tüm çabaların farklı bir spor ve eğlence kompleksi ile sonuçlanmasını sağlamak için yapılabilirliğini sağlamak için tasarlanmıştır.

Manica Design tarafından sağlanan diğer spor işleri arasında: Lusail Dünya Kupası 2022 Stadyumu (Doha, Katar), Mercedes-Benz Arena (Şangay), Pekin Olimpiyat Basketbol Arenası (Pekin, Çin) ve O2 Arena’daki hayal gücünü karıştırma Londra.

Proje hakkında konuşan David Manica, şunları söyledi:

VTB Arena Park, üzerinde çalışma şansım olan en ilginç ve heyecan verici işlerden biri. Dünyada zaten inşa edilmiş olan tesislere ve binalara bakarsanız, buna kesinlikle benzer bir yer bulamazsınız. Büyük bir spor stadyumu ve perakende ve zevk merkezinin ve stadyumun korunmuş tarihi duvarının üzerinde ‘asılmış gibi görünen çok kullanımlı bir arenayı entegre eden bu proje, kesinlikle dünya çapında benzer kalkınma işleri için yeni bir referansdır. . VTB Arena Park, şehir sakinlerinin ve başkent ziyaretçilerinin yıl boyunca onlarca yıldır zevk almaları için bir yer olacak.

Proje, ustaca fikirlerin, yeni teknolojilerin ve materyallerin entegrasyonunu içeriyor. Örneğin çatı, son yirmi yılda sadece mümkün olan şeffaf malzemeler uygulamasından ve camın geceleri muazzam bir video ekranına dönüştürülmesini sağlayan yerleşik LED şeritli önemli bir cam duvardan yapılacaktır. Leningradsky Caddesi ve Dinamo Metro İstasyonu ile ilgilenen Güney cephesine kurulacak.

VTB Arena – Dynamo Central Stadyumu’nun toplam kapasitesi 26.319 koltuk olacak, 3 farklı konfigürasyonla: Hokey için 11.488 koltuk, basketbol için 12.770 koltuk ve konserler için 14.000 koltuk, konfigürasyonlar arasındaki dönüşüm işlemi sadece birkaç saat sürüyor.

Teknik ekipman açısından, konum Moskova’daki en son konser aşaması olacak ve proje ekibi, modern dünya şovlarının anlaşılan tüm teknik bisikletçilerini analiz etti ve uluslararası deneyimi dikkate aldı ve Bu tarihi stadyumun yeniden yapılandırılması.

Zevk’in toplam alanıNT ve eğlence kompleksi 30.000 metrekaredir ve 733 araç için yer sağlayan yeraltı araç parkının geliştirileceği organize edilmiştir.

VTB Arena – Dynamo Central Stadyumu’nun açılışı, 22 Ekim 2018 için, FIFA’ya göre şimdiye kadarki en iyi kaleci Lev Yashin’in doğum gününe denk gelecek şekilde düzenlenmiştir, bu da yenilenmiş ilk maçla uygun bir şekilde işaretlenecek bir fırsat stadyum.

Görüntüler, Nezaket: Manica Mimarisi

#Sportsvenuebusiness – sizi bilerek saklayın!

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.